zamknij Serwis używa plików cookies w celu identyfikacji i konfiguracji użytkownika, sesji, statystyk.

ActivPlus

Kształty i wielkości przeszkleń nie tylko wpływają na estetykę bryły budynku, ale także wpływają na doświetlenie wnętrza w którym mieszkasz. System Aktiv-Plus to klasyka zamknięta w wysokiej jakości oknach.

Activ-Plus to pięciokomorowy system profili Brügmann AD klasy A, o szerokości ramy i skrzydła 73 [mm]. Profil należy do najsztywniejszych dostępnych na rynku okiennym, zgodnie z Aprobatą Techniczną ITB nr AT-15-5357/2007 można wykonać okno jednoskrzydłowe z funkcją rozwieralno-uchylną nawet o wymiarach 1600x1600 [mm]. Zgodnie z klasyfikacją dla profilu klasy A grubość ścianek zewnętrznych kształtuje się na poziomie 2,8-3 [mm], a szerokość komór wewnętrznych wynosi min. 5 [mm]. W standardzie posiada bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną polepszoną przez dodatkową blokadę styropianową.

Stalowe ocynkowane wzmocnienie o grubości 1,5-2 [mm] jest przykręcane do profilu nie rzadziej niż co 30cm. Grubość wzmocnienia zależy od wielkości okna ale nigdy nie jest niższa niż 1,5 [mm]. Ze względu na istotny wpływ zbrojenia na sztywność i jakość okna. Nie stosowaliśmy i nie stosujemy niesystemowych  

cieńszych wzmocnień.

Szyby dostępne są w wersjach dla współczynnika przewodzenia ciepła U=1,0,  U=0,8 i U=0,6 [W/m2K].